Ilgalaikiai projektai ir atsiskaitymai pareikalaus gerų laiko planavimo įgūdžių. Ką daryti?

Nuo pat pradžių mokykis sistemingai: turėk darbų sąrašą su jų atlikimo terminais, įsivertink kiek valandų reikės kiekvienam darbui įgyvendinti. Būtinai numatyk laiko nenumatytiems darbams!

Naujos informacijos bus daug, todėl ir klausimų gali būti daugiau nei atsakymų. Ką daryti?

Iki kitos paskaitos būtinai išsiaiškink visus neatsakytus klausimus, taip išvengsi spragų. Patikimiausi šaltiniai – dėstytojas ir privalomos literatūros sąrašas, kurį rasi dalyko apraše.

Jei pasirinkta studijų sritimi nemažai domėjaisi, pirmieji metai gali pasirodyti per lengvi. Ką daryti?

Drąsiai prašyk dėstytojų papildomų užduočių ir projektų. Atlik savanorišką praktiką individualiai ar komandoje. Pasidomėk gretutinėmis studijomis. Mokykis kalbų. Išnaudok kitas universiteto siūlomas galimybes!

Nauja aplinka, atsiskaitymai ir kiti iššūkiai kartais kels stresą, kuris trukdys mokytis. Ką daryti?

Streso bus mažiau, jei pradėsi mokytis nuo pat pradžių (žr. 1-ą iššūkį) ir ugdysi savo atsparumą stresui. Rekomendacijas kaip tą padaryti, rasi čia.

Galbūt pradėjęs studijuoti suprasi, kad pasirinktos studijos – ne Tau. Ką daryti?

Jeigu taip atsitiktų, prieš priimdamas bet kokį sprendimą, susirink informaciją apie galimus sprendimo būdus. Studijų nutraukimas – ne vienintelė išeitis. Pasitark su specialistais – akademiniais ir karjeros konsultantais.

Daugybė veiklos galimybių po paskaitų privers pasukti galvą, kaip išsirinkti kam skirti savo laiką. Ką daryti?

Ką veikti Vilniaus universitete, gali rasti čia. Rinkdamasis atsižvelk į savo ateities tikslus, stiprybes ir silpnybes. Visa įgyta patirtis vėliau taps pranašumu darbo rinkoje!