VU Ansambliai

Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“

Kolektyvo repertuare yra įvairių regionų ir laikotarpių muzikos, parengta įvairių programų, išleista plokštelė. Ansambliečiai ne tik groja, bet ir dainuoja, šoka, įtraukdami savo klausytojus į pasirodymų sūkurį. 

Folkloro ansamblis „Ratilio“

Tai vienas seniausių Lietuvoje, tačiau visada jaunatviškas, tradicinę kultūrą puoselėjantis studentų folkloro ansamblis, kuriame sau vietą randa visi, neabejingi iš širdies dainuojamai senajai liaudiškai dainai, smagaus šokio sūkuriui bei tradicinių instrumentų garsams. Čia puikiai jaučiasi tiek gerai pažįstantys tradicinę kultūrą, tiek naujokai, siekiantys ją pažinti. 

Vilniaus Universiteto Dainų ir šokių ansamblis

Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis – lietuvių tautinį meną puoselėjantis kolektyvas, savo meno programose išreiškiantis šiuolaikišką požiūrį į senąsias mūsų tautos tradicijas. 78–erius gyvavimo metus skaičiuojantį ansamblį sudaro didelis būrys muzikantų, dainininkų ir šokėjų. Ansamblis taip pat dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose – iš viso yra aplankęs daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Daugiau informacijos apie VU ansamblius gali rasti VU Kultūros centro tinklapyje.

VU Chorai

Merginų choras „Virgo“

Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ vienija įvairių specialybių studentes ir absolventes. Repertuaras apima tiek chorinės muzikos klasiką, tiek šiuolaikinę muziką. „Virgo“ choras tapo tarptautinio aukštųjų mokyklų chorų konkurso „Juventus 2019“ laureate ( II – oji vieta) ir laimėjo specialų Lietuvos liaudies kultūros centro prizą už geriausiai atliktą nacionalinį kūrinį. 

Choras „Pro musica“

Choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius. Per savo gyvavimo istoriją kolektyvas pristatė Renesanso ir Baroko, ispaniškos bei amerikietiškos, Šiaurės Europos šalių kompozitorių muzikos programas. 

Mišrus choras „Gaudeamus“

Tai vienas seniausių ir žinomiausių Lietuvos studentų kolektyvų, aktyviai dalyvaujantis Lietuvos tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, iškilminguose Universiteto renginiuose, koncertuojantis daugelyje pasaulio šalių scenų. Jaunatviškas ir solidus Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ tarptautiniame aukštųjų mokyklų chorų konkurse „Juventus 2019“ iškovojo pirmąją vietą. 

Daugiau informacijos apie VU chorus gali rasti VU Kultūros centro tinklapyje.

VU Muziejai

Muziejaus kolektyvas nuosekliai kaupia muziejinę vertę turinčias kultūros, meno, istorijos ir mokslo vertybes, susijusias su universiteto raida ir atspindinčias jo veiklą bei kasdienį gyvenimą. Taip pat rengia nuolatines, laikinas ir virtualias ekspozicijas, organizuoja renginius, atspindinčius Lietuvos ir universiteto socialinį, mokslinį ir kultūrinį gyvenimą.

Daugiau informacijos apie VU muziejus bei kolekcijas gali rasti Vilniaus universiteto puslapyje.

VU orkestrai

Pučiamųjų orkestras „Oktava“

„Oktava“ yra turiningo laisvalaikio ir skambios muzikos derinys su džiazo, roko, funk‘o prieskoniais, nepamirštant ir sakralinės bei maršų muzikos. Kelionės po visą Lietuvą ir užsienio šalis, koncertai geriausiose mūsų šalies meno erdvėse praturtina orkestro veiklą. 

Kamerinis orkestras

VU kamerinio orkestro repertuare – nuo nedidelės apimties kamerinių kūrinių iki stambios formos Baroko ir klasikos šedevrų. Į orkestrą kasmet įsijungia nauji talentingi studentai, kuriems klasikinė muzika yra didžiausia atgaiva ir jų jaunatviškas muzikavimas susilaukia vis daugiau klausytojų dėmesio. 

Daugiau informacijos apie VU orkestrus gali rasti VU Kultūros centro tinklapyje.

Vilniaus Universiteto Teatrai

Vilniaus Universiteto Dramos teatras

VU Dramos teatro kūrybinių ieškojimų pagrindas ir esmė – originalus literatūros veikalų interpretavimas, siekiant tęsti ir puoselėti ilgametes tradicijas. Teatras dalyvavo daugelyje tarptautinių universitetų teatrų festivalių, ne kartą įvertintas prizais ir diplomais. Teatras yra Lietuvos ir Tarptautinės universitetų teatrų asociacijos narys bei Lietuvos mėgėjų sąjungos narys.Teatro veiklos principai nušviesti Rimanto Venckaus knygoje „Kūryba ir edukacija. Režisierius universiteto teatre.“

Vilniaus Universiteto Kinetinė teatro trupė

Jei šiuolaikinio šokio kontekste galima kalbėti apie alternatyvųjį meną, VU kinetinė teatro trupė yra būtent tokia. Tai nėra vien šokis ar vizualusis menas, bandant įsprausti į pernelyg plačius scenos menų rėmus. Šis teatras jau užsitarnavo nepataisomų alternatyvininkų statusą. 

Daugiau informacijos apie VU teatrus gali rasti VU Kultūros centro tinklapyje.

Vilniaus universiteto vargonų studija

Vargonų studija „Unda Maris“

Studija vienija sudėtingiausią muzikos instrumentą ir muzikos instrumentų karalių mylinčius VU bendruomenės narius (studentus, dėstytojus, darbuotojus ir alumnus), kurie nori išbandyti savo rankų ir kojų galimybes prie didžiausių Lietuvos vargonų.

Daugiau informacijos apie VU vargonų studiją gali rasti VU Kultūros centro tinklapyje.