Erasmus Student Network Vilnius University

Erasmus Student Network Vilnius University (ESN Vilnius University) – VU SA programa bei tarptautinio mainų studentų tinklo dalis, skatinanti studentų mobilumą bei padedanti užsienio studentams integruotis Universitete ir visuomenėje, supažindinant juos su studijų tvarka, mūsų šalies kultūra bei tradicijomis. Veikla vykdoma Jie vykdo tiek Vilniuje, tiek Kaune.

ESN Vilnius University turi mentorystės programą (ESNbuddy) – mainų studentai gauna savanorius mentorius, kurie tiesiogiai suteikia pagalbą įvairiais praktiniais klausimais (bendrabučiai, viešasis transportas, kaip užsisakyti internetą ir kita). Be mentorystės programos, yra dar 6 komitetai, kurių veikla nuo renginių organizavimo iki internetinio puslapio administravimo. Komitetų veiklų pagrindinis tikslas – organizuoti akiratį praplečiančias veiklas kolegoms iš įvairių pasaulio šalių.

Vilniaus universiteto Jaunųjų energetikų klubas

Vilniaus universiteto Jaunųjų energetikų klubas – tai studentų organizacija, skaičiuojanti jau dešimtus gyvavimo metus ir vienijanti energetika besidomintį jaunimą, atvira ne tik studijuojantiems fiziką, bet ir kitų sričių studentams.

Klubo nariai rūpinasi savo įkurtu Antalieptės energetikos muziejumi, vyksta į ekskursijas po skirtingus energetikos objektus ir institucijas, rengia paskaitas, savanoriauja nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose, atlikdami tyrimus ir skelbdami savo poziciją siekia gerinti Lietuvos energetikos būklę ir priimamų svarbių nacionalinių sprendimų kokybę.

Jaunųjų energetikų klubas vienintelė jaunimo organizacija Lietuvoje, tikslingai plėtojanti energetikos temą.

Vilniaus universiteto Karjeros dienos

Vilniaus universiteto Karjeros dienos (VU KD) – vienas didžiausių VU SA projektų, kuris studentams padeda susipažinti su būsimais darbdaviais, užmegzti kontaktus ir savarankiškai pradėti karjerą, o įmonėms suteikia puikią galimybę susirasti būsimų savo sričių ekspertų ir naujų darbuotojų. Šiuo projektu suteikiama abipusė nauda tiek mūsų studentams, tiek dalyvaujančioms įmonėms, kadangi sudaromos sąlygos sukurti abipusius santykius, kurie galės plėtotis ateityje. Taip pat projektas leidžia studentams įsitvirtinti darbo rinkoje ir tapti paklausiais savo srities specialistais.

Be etikečių

Be etikečių“ – 2010 metais susikūrusi VU SA programa, kuri aktyviai veikia socialinės atskirties mažinimo ir žmogaus teisių srityse. Programa siekia pagerinti emocinę universiteto aplinką, vykdo fotografijos projektą  VU veidai, kuriuo siekia parodyti universiteto bendruomenės įvairiapusiškumą. Pagrindinės programos vertybės lygybė, atvirumas ir pagarba kiekvieno žmogaus individualumui, o vizija tokia Vilniaus Universiteto bendruomenė, kurioje kiekvienas žmogus būtų priimtas toks, koks jis yra. „Be etikečių“ misija skatinti universiteto bendruomenę ugdyti savo tolerancijos lygį įvairioms asmenų grupėms: nuo kitos rasės žmonių iki tų, kurie serga depresija. Taip pat programos nariai siekia laužyti mitus ir stigmas, apsupusius mažumų grupes, tokias kaip LGBTQ+ bendruomenės narius ar sergančius įvairiomis psichologinėmis ligomis.

Kelrodė žvaigždė

Mentorystės projektas ,,Kelrodė žvaigždė“– Universiteto dovana Lietuvai. Tai unikali programa, paremta individualia, ilgalaike, stabilia vaiko ir savanorio draugyste (veikia ir VU Kauno fakultete). VU studentai dalį savo laiko skiria 3-6 klasių mokiniams, kurie šiuo metu patiria bendravimo ir/ar elgesio sunkumus arba tiems, kuriems reikia vyresnio draugo. Studentai ir vaikai kartu ruošia namų darbus, turiningai ir saugiai leidžia laisvalaikį, bendrauja neformalioje aplinkoje, kuria lygiavertį santykį.

Vilniaus universiteto Kendo klubas

Vilniaus universiteto Kendo klubas – tai japoniško fechtavimo studija, skirta tiek pradedantiesiems, tiek norintiems tobulinti jau turimus įgūdžius. VU Kendo klubas siekia burti japoniškais kovos menais besidominčius studentus, dalyvaudamas varžybose ir kituose renginiuose, garsina Universiteto vardą Lietuvoje bei pasaulyje.

VU Rašytojų klubas

VU Rašytojų klubo tikslas yra ne tik burti rašančius žmones, tačiau ir skatinti labiau domėtis literatūra, pažvelgti į ją iš kūrėjo, kritiko, skaitytojo ir klausytojo pusės. Klubo nariai rengia atviras paskaitas, savos kūrybos skaitymo renginius, organizuoja susitikimus su kitais kūrėjais, rašo straipsnius literatūrinėmis temomis, rengtų renginių recenzijas. Ateinančiais metais klubas sieks dar labiau plėsti savo veiklą: planuojama rengti debatus, bendradarbiauti su įvairiais padaliniais. VU Rašytojų klubas suteikia galimybių tobulėti kaip asmenybei, skatina laisvą saviraišką, padeda įveikti scenos baimę, suteikia daug kompetencijų ryšių su visuomene, komunikacijos, organizacinėje ir marketingo srityse.

Universiteto LGBT+ grupė

Universiteto LGBT+ grupė yra Vilniaus universiteto LGBT+ studentus, darbuotojus ir alumnus bei juos palaikančius asmenis vienijanti asociacija. Prie grupės taip pat prisijungia ir aktyviai dalyvauja savanoriai iš kitų aukštųjų mokyklų. Universiteto LGBT+ grupė dirba keliomis skirtingomis kryptimis. Pirma, telkiame LGBT+ ir juos palaikančiųjų bendruomenę Vilniaus universitete. Visi kartu kuriame saugią aplinką, kurioje svarbus vienas kito priėmimas ir palaikymas. 

Antra, keliame VU LGBT+ bendruomenei svarbius klausimus ne tik Vilniaus universiteto, bet ir nacionaliniu mastu. Siekiame, kad jauno žmogaus balsas būtų išgirstas, o kalbos virstų konkrečiais veiksmais mūsų universitete ir už jo ribų.

Ir trečia, šviečiame visuomenę LGBT+ ir žmogaus teisių temomis, keliame klausimus apie vyraujančias lyčių normas. Tai įvairios diskusijos, paskaitos, dirbtuvės, kuriose kiekvienas gali ateiti bei dalyvauti ir taip pat visi laukiami prisidėti prie šių renginių organizavimo. Renginiuose kviestiniai lektoriai ir prelegentai paliečia įvairius žmogaus teisių klausimo aspektus ir kviečia į dialogą su visuomene. 

Jei ir Tu nori kurti atvirą įvairovei universitetą, prisijunk!

Vilniaus universiteto Studentų investicinis fondas

Vilniaus universiteto Studentų investicinis fondas (VU SIF) – VU SA įsteigtas pirmasis ir didžiausias toks fondas Lietuvoje, skatinantis jaunimą domėtis investicijų valdymu. Kiekvienais metais iš septynių VU studentų suburiama fondo valdyba, kuri įgyja galimybę valdyti tikrą 10 tūkst. eurų investicinį portfelį. Fondo valdybos nariams yra suteikiama galimybė mokytis iš tikrų šios srities profesionalų, o sudaryta mokymų programa užtikrina nenutrūkstamą ir kryptingą darbą siekiant tapti tikru šios srities specialistu. Įgytas žinias fondo valdybos nariai pritaiko analizuodami finansinius instrumentus, kurie yra kotiruojami pasaulio bei Baltijos regiono vertybinių popierių biržose. Ieškodami pelningų ilgalaikio investavimo sprendimų, fondo valdybos nariai atlieka kruopščią fundamentinę ir techninę finansinių instrumentų analizę, o įgyta patirtimi dalijasi rašydami straipsnius, kurie yra publikuojami žurnale „Investuok“.

START FM

Vilniaus Universiteto Radijo Stotis START FM 94.2 veikia nuo 2005 metų rugsėjo mėnesio 12 dienos.  „Start FM“ – radijo stotis, suteikianti plačias saviraiškos galimybes studentams. Be to, tai vienintelė Lietuvoje studentų radijos stotis, padedanti rengti būsimus žurnalistus, programuotojus ir kitų sričių specialistus. 

Girdima visame Vilniuje, 94.2MHz FM ir beveik visame pasaulyje.

Nuo pat įkūrimo radijo stotis nesiekia pelno, netransliuoja reklamų bei dirba savanoriškai.

Pirmenybė teikiama Vilniaus Universiteto bendruomenei, tačiau laidas vesti ar kitaip prisidėti prie kolektyvo gali visi norintys ir galintys.

Daugiausiai grojame progresyvų džiazą, miesto ritmus, globalius garsus, eksperimentinę muziką.

Paklausyk: startfm.lt

Pamatyk: mixcloud.com/live/startfm942

Parašyk: info@startfm.lt

Sąžiningai

Sąžiningai“ – VU SA programa, puoselėjanti VU bendruomenės akademinę etiką bei vykdanti akademinio nesąžiningumo prevenciją: mažinanti nusirašinėjimo, plagijavimo bei rašto darbų pirkimo atvejus. Šiuo tikslu „Sąžiningai“ nariai preventyviai stebi studentų atsiskaitymus, organizuoja įvairaus pobūdžio akademinius renginius, diskusijas, informacines kampanijas, atlieka tyrimus, rengia straipsnius bei apžvalgas.

Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams

Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams“ (SMMS) – VU SA organizuojama trijų dienų stovykla vyresnių klasių moksleiviams, norintiems iš arčiau susipažinti su studentišku gyvenimu, studijų galimybėmis ir pačiu VU.

Šio projekto idėja kilo pastebėjus, jog nemažai studentų, studijų metu, supranta, kad per mažai domėjosi prieš įstodami, ir pasirinktos studijos nėra jiems skirtos. Taip gimė SMMS – trumpa mokslinė stovykla, kurios metu moksleiviai turi galimybę ne tik susipažinti ir gyvai pabendrauti su studentais, tačiau taip pat sudalyvauti kuratorių (studentų) organizuojamose veiklose, kurios leidžia moksleiviams iš praktinės pusės susipažinti su norima studijuoti mokslo niša bei daugiau sužinoti apie kitas mokslines sritis.

Daugiau informacijos apie SMMS projektą gali rasti čia: smms.lt ir www.facebook.com/smms.projektas/

VU Žygeivių klubas

Vilniaus universiteto žygeivių klubas ne pelno siekianti organizacija, burianti aktyvų poilsį ir keliones mėgstančius žmones. Nors esame Vilniaus universiteto bendruomenės dalis, mūsų klubo nariais gali tapti ne tik VU studentai, bet visi, trokštantys keliauti ir kuo daugiau laiko praleisti gamtoje bei smagioje kompanijoje. Ketvirtadienio vakarais, mūsų būstinėje, Saulėtekio al. 31, Vilniuje dalinamės kelionių įspūdžiais, kurie dažnai peržengia ne vien šalių sienas, bet ir žemynų kontūrus, o savaitgaliais organizuojame žygius Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų apylinkėse – slidėmis, dviračiais, pėdomis ir baidarėmis. Daugiau informacijos facebook puslapyje arba Vilniaus universiteto žygeivių klubas ir puslapyje

VU Savanorių centras

Kodėl verta savanoriauti?

Nes tai galimybė:

 • Savo gebėjimais ir laiku prisidėti prie tvaresnės visuomenės kūrimo
 • Susipažinti su naujais žmonėmis 
 • Praturtinti savo gyvenimo aprašymą (CV)
 • Atpažinti sritį, kurioje norėtum toliau save tobulinti
 • Gauti rekomendaciją stipendijai
 • Savanoriškai veiklai skirtos valandos ir vieta gali būti įrašytos į aukštojo mokslo diplomo priedėlį

Savanoriškos veiklos galimybės Vilniaus universitete 

Savanoriškos veiklos galimybės už Universiteto ribų  

 • Pal. J. Matulaičio socialinis centras – socialinis centras teikiantis profesionalią socialinę pagalbą vaikams, paaugliams, jaunuoliams, žmonėms su proto negalia. Savanorystės galimybės: pagalba vaikų dienos centre, paauglių dienos centre, jaunuolių dienos centre, proto negalią turinčių žmonių dienos centre. 
 • LPF „Mamų unija“ – tai paramos ir labdaros fondas, kuris rūpinasi vaikais, susirgusiais onkologine liga, ir jų šeimomisSavanorystės galimybės: sergančių vaikų lankymas, paramos renginių ir akcijų organizavimas, prisidėjimas prie organizacijos komunikacijos ir administravimo darbų.
 • LPF „Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms. Savanorystės galimybės: pagalba išvežiojant maistą sunkiai besiverčiantiems žmonėms, padedant virtuvėje gaminti maistą nakvynės namuose besilankantiems žmonėms bei prisidedant prie darbų maisto sandėlyje ar administracijoje. 
 • Caritas – tai organizacija, visame pasaulyje vykdanti humanitarinę veiklą ir padedanti vargstantiems. Savanorystės galimybės: vienišų senelių lankymas, pagalba vaikų dienos centruose, benamystę išgyvenančių žmonių valgykloje, pagalbos teikimas pabėgėliams ir imigrantams.
 • Energetikos ir technikos muziejus  tai technikos paveldo, Lietuvos energetikos ir Vilniaus istorijos populiarinimo ir tyrimo įstaiga. Savanorystės galimybės:  pagalba prisidedant prie organizuojamų renginių, prižiūrint ekspozicijas, bendraujant su lankytojais
 • Sidabrinė linija – tai emocinės pagalbos ir draugystės pokalbių linija vyresnio amžiaus žmonėms. Savanorystės galimybės: teikti emocinę pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms telefonu.
 • VšĮ „Ne imti, bet duoti“ – tai iniciatyva veikianti nuo  2005 m. ir padedanti vaikams iš vaikų globos namų, dienos centrų bei socialinę riziką patiriančių šeimų. Savanorystės galimybėstapti korepetitoriais vaikams, patiriantiems sunkumus.