VU biblioteka – atvira ir lanksti erdvė studijoms ir mokslui, kurioje kiekvienas studentas ar dėstytojas ras jo poreikius atitinkančius informacijos išteklius ir patogią darbo vietą. Centrinė biblioteka pasitinka savo lankytoją XVI a. patalpose, kurios kartu su visais universiteto pastatais ir kiemeliais sudaro vieningą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, kasdien lankomą ne tik universiteto bendruomenės narių, bet ir turistų iš viso pasaulio. Saulėtekyje visą parą atviras kitas bibliotekos padalinys – modernia aplinka išsiskiriantis Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC), veikiantis 7 dienas per savaitę. Bibliotekos paslaugos taip pat teikiamos fakultetų ir centrų skaityklose Vilniuje bei kituose miestuose – VU Kauno fakultete, Šiaulių akademijos informacijos centre. Visą informaciją apie VU biblioteką galite rasti VU bibliotekos interneto svetainėje: https://biblioteka.vu.lt/

Kviečiame pasinaudoti galimybe konsultuotis su konkrečią mokslo sritį kuruojančiu draugišku bibliotekininku arba rezervuoti laiką konsultacijai ar informacinio raštingumo mokymams.

Bibliotekos tinklalapyje esančioje dalyko bibliotekininkų skiltyje rasite profesionaliai atrinktus patikimus ir kokybiškus mokslinės informacijos šaltinius, taip pat ir savo padalinio dalyko bibliotekininko kontaktus.

Studijoms reikalingų leidinių ieškokite virtualioje bibliotekoje.

  1. Atlikite paiešką įvesdami raktinius žodžius paieškos lauke.
  2. Radę jums reikalingą leidinį, patikrinkite, kurioje skaitykloje jis saugomas – paspauskite ant leidinio pavadinimo ir peržiūrėkite skiltį „Vietos ir užsakymai“.
  3. Įsidėmėkite knygos šifrą, kuris pateikiamas prie skaityklos pavadinimo. Šifras bus reikalingas norint surasti leidinį nurodytoje skaitykloje.
  4. Skaitykloje leidinio ieškokite pagal knygos šifrą, kuris nurodomas ant lentynos. Pirmiausia pagal nurodytą šifro skaičių raskite jums reikalingą skyrių, o tuomet skyriuje ieškokite pagal abėcėlę. Jeigu nepavyksta rasti reikiamo leidinio, jums mielai padės skaityklos arba infostalo darbuotojas.

Centrinėje bibliotekoje, MKIC bei Medicinos ir Geomokslų skaitykloje knygų skolinimasis veikia savitarnos principu. Žaliais lipdukais pažymėtus leidinius galite skolintis į namus naudodami savitarnos įrenginius.

Pasitikrinti, kokius leidinius šiuo metu esate pasiskolinę ir kada juos turite grąžinti, galite prisijungę prie virtualios bibliotekos paskyros arba bibliotekos mobilioje programoje.

Daugiau informacijos rasite bibliotekos tinklalapyje skiltyje Leidinių skolinimasis.

Vilniaus universiteto biblioteka suteikia galimybę naudotis daugiau nei 300 tūkst. el. dokumentų, kuriuos galite patogiai skaityti ir iš namų.

Vienas pagrindinių mokslininkų ir studentų naudojamų šaltinių – mokslinės informacijos duomenų bazės (DB), kuriose publikuojama ir saugoma mokslinė produkcija: elektroniniai žurnalai, knygos, tyrimai, statistiniai duomenys, vaizdo medžiaga ir kt.

Pagal mokslo kryptis atrinktos aktualiausios duomenų bazės ir kiti el. ištekliai pateikiami jūsų padalinio dalyko bibliotekininko puslapyje.

Dėmesio! Norint duomenų bazėmis naudotis namuose, jums reikia savo asmeninį kompiuterį prijungti prie VU tinklo naudojantis VPN paslauga. Jei norite duomenų bazėmis naudotis VU bibliotekoje, fakultete ar bendrabutyje – jokių atskirų prisijungimų nereikia.

Norite sėkmingai parengti rašto darbus?

Biblioteka organizuoja mokymus, kurių metu išmoksite rasti ir atsirinkti studijoms bei rašto darbams reikalingą patikimą mokslinę informaciją, susipažinsite su akademinės etikos reikalavimais, tinkamu kitų autorių minčių citavimu ir naudotų šaltinių aprašymu, išmoksite naudotis informacijos tvarkymo programomis, kurias naudodami pasieksite sukauptą informaciją kelių klavišų paspaudimu.

Informaciją apie mokymus sekite bibliotekos svetainės naujienų skiltyje arba kreipkitės į savo fakulteto dalyko bibliotekininką.

Bibliotekoje kiekvienas gali rasti jo poreikius atitinkančią darbo vietą: tylias darbo vietas skaityklose, individualaus ir grupinio darbo kambarius, IT laboratorijas ir neformalias bendravimo ar poilsio vietas.

VU bendruomenės nariai gali rezervuoti individualaus bei grupinio darbo kambarius bibliotekos rezervacijų sistemoje. Individualaus darbo kambariai studentams rezervuojami ne ilgesniam nei septynių dienų laikotarpiui, grupinio darbo kambariai – nuo vienos iki dvidešimt keturių valandų. Rezervuota darbo vieta naudotis galėsite sulaukę patvirtinimo laiško. Kambariai rezervuojami nemokamai.

VU bendruomenės nariai gali naudotis skaityklose esančiais kompiuteriais. Norėdami naudotis kompiuteriu, prisijunkite su savo VU ID duomenimis.

Bibliotekoje galite jungtis prie EDUROAM belaidžio tinklo. Instrukcijas, kaip prisijungti prie EDUROAM tinklo, rasite Informacinių technologijų paslaugų centro puslapyje.

Įsidiegę VU bibliotekos programėlę į savo mobiliuosius įrenginius jūs galėsite:

  • lengvai ir paprastai atlikti leidinių paiešką;
  • peržiūrėti jums išduotus leidinius ir pratęsti jų grąžinimo terminą;
  • pamatyti sukauptus delspinigius;
  • gauti priminimus apie grąžintinas knygas ir kitus dokumentus;
  • naudotis savo elektronine lentyna, kurioje nurodomi išduoti, užsakyti ir išsaugoti leidiniai;
  • gauti informaciją apie pasikeitusį skaityklų darbo laiką, renginius ir kitas skaitytojams aktualias naujienas, skelbiamas bibliotekos interneto svetainėje.

Įsidiegti programėlę galite pasirinkę nuorodas:
Android: https://bit.ly/3vrSXTZ
iOS: https://apple.co/3u5Lslb

Skaitmeninės kolekcijos

Tūkstančiai spausdintų ir rankraštinių tekstų, žemėlapių, meno objektų vaizdų laisvai prieinami VU bibliotekos skaitmeninių kolekcijų svetainėje. Joje suteikiama galimybė naršyti ir ieškoti suskaitmenintų dokumentų iš retų spaudinių, rankraščių, grafikos ar fotografijos rinkinių, skirtų studijoms, moksliniams tyrimams ir kultūriniam lavinimui.

Virtualios parodos

Susipažinti su VU bibliotekos paveldo kolekcijomis galima ir virtualiai. Apsilankę virtualiose parodose turėsite galimybę ne tik išvysti unikalius dokumentus, bet ir pasiklausyti netikėtų garsų ar net pasivaikščioti po vieną gražiausių VU bibliotekos salių: https://biblioteka.vu.lt/istekliai/virtualios-parodos.

Reti spaudiniai

Retų spaudinių skyriuje sukaupta apie 160 000 vienetų dokumentų. Chronologinės rinkinių ribos – XV–XXI amžius. Tai didžiausia senųjų leidinių saugykla Lietuvoje, savo fondais ir reikšme galinti lygintis su garsiausiomis Rytų Europos bibliotekomis.

Daugiau informacijos: https://biblioteka.vu.lt/istekliai/reti-spaudiniai.

Rankraščiai

Rankraščių skyriuje saugomi 338 957 įvairių rūšių XIII–XXI a. dokumentai lietuvių, lotynų, lenkų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanceliarine slavų, rusų, vokiečių, anglų, hebrajų ir kitomis kalbomis. Jie suskirstyti į 336 didesnės ar mažesnės apimties archyvinius fondus.

Daugiau informacijos: https://biblioteka.vu.lt/istekliai/rankrasciai.

Motyvuoti ir darbštūs studentai turi galimybę atlikti profesinę praktiką VU bibliotekoje. Profesinių žinių pasisemti čia gali skirtingas studijų programas studijuojantys žmonės: bibliotekininkystę, archyvistiką, istoriją, paveldosaugą, filologiją, žurnalistiką, komunikacijos, informacijos mokslus. Norėdami praktiką atlikti VU bibliotekoje rašykite adresu: karjera@mb.vu.lt.

Vilniaus universiteto biblioteka, kartu su visais senojo universiteto pastatais ir kiemeliais, sudaro vieningą, įspūdingą ir nepakartojamą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį. Norintiems su juo susipažinti išsamiau, kviečiame sudalyvauti ekskursijoje.

Darbo laikas, kontaktai

Bibliotekos darbo valandas rasite čia.

Informacija vartotojams tel.: (8 5) 219 5051

Elektroninis paštas: infostalas@mb.vu.lt

Bibliotekos tinklalapis: https://biblioteka.vu.lt/