Kiekviena VU studijų programa turi už ją atsakingą studijų programos komitetą (SPK). Tai yra darinys, stebintis atitinkamos studijų programos tikslų, ugdomų kompetencijų, turinio, metodų ir studentų pasiekimų vertinimų vientisumą, studijų programos aktualumą ir konkurencingumą, atliekantis studijų programos vertinimo analizę bei teikiantis sprendimo būdus identifikuotoms studijų programos problemoms spręsti.

Kiekviename SPK yra bent po vieną studentų atstovą, kurio pareiga yra užtikrinti, kad studijų programa būtų kuo labiau orientuota į studento poreikius.

Visų fakultete esančių Studijų programų komitetų ir komisijų kontaktus gali rasti čia.

Korp!Tilia – viena iš seniausių organizacijų, veikiančių istorijos fakultete, savo veiklą oficialiai pradėjusi 1989 m., siekusi dirbti istorijai, universitetui ir Lietuvai. Organizacijai pasiekus trečiąjį savo veiklos dešimtmetį, pasikeitė ir jos specifika. Korporacija siekia organizuoti įvairius renginius, diskusijas, susibūrimus, tęsia fechtavimosi tradicijas.

Daugiau informacijos gali rasti čia.

Visas organizacijos naujienas gali sekti čia.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) – seniausia ir didžiausia Lietuvoje visuomeninė, ne pelno siekianti, nepolitinė, ekspertinė švietimo organizacija, atstovaujanti studentų interesams Vilniaus universitete bei už jo ribų, puoselėjanti universitetinę kultūrą ir kurianti palankiausias sąlygas studentų saviraiškai.

VU SA:

  • atstovauja studentams – gina studentų teises Universiteto valdymo organuose ir už Universiteto ribų. Tai – vienintelė studentų savivalda Lietuvoje, savo studentams atstovaujanti nacionaliniu lygmeniu savarankiškai;
  • padeda tobulinti studijų procesą Universitete ar Tavo padalinyje – būdama visų svarbiausių Vilniaus universiteto valdymo institucijų narė, VU SA dalyvauja studentams aktualių klausimų svarstyme ir priėmime, remdamasi studentų poreikiais tobulina studijų reglamentavimą,  konsultuoja visais iškilusiais klausimais;
  • rūpinasi socialine gerove – užtikrina patogią ir studentams pritaikytą aplinką, rūpinasi studentų integracija, dalyvauja skirstant stipendijas;
  • organizuoja turiningą laisvalaikį – kad metai, praleisti universitete, niekada nepasimirštų;
  • skleidžia informaciją – kad visos svarbiausios žinios pasiektų studento ausis.

Kiekviename padalinyje dirba koordinatorių komanda, su VU SA Istorijos fakultete koordinatorių komanda gali susipažinti čia.

Padalinio dienos – IFD‘i (Istorijos fakulteto dienos), kurios yra tapusios fakulteto tradicija,  tęsiama jau 42 metus, yra renginys, vienijantis fakulteto studentus ir jame veikiančias skirtingas organizacijas (VU SA IF, Korp!Tilia IR VU IF alumnai). Tai savaitę trunkanti šventė, kurios dauguma renginių yra skirti ne tik fakulteto nariams, bet ir Vilniaus miesto gyventojams, skatinant visuomenės susidomėjimą istorijos fakulteto ir jo vidiniu gyvenimu. 

Daugiau informacijos ir visas naujienas rasi čia.

Kuratorių programa – VU SA įgyvendinamas projektas, kurio dalyviai – vyresnių kursų savanoriai studentai – padeda pirmakursiams sklandžiai įsilieti į universiteto gyvenimą.

Specialius mokymus išklausę kuratoriai supažindina universiteto naujokus su studijų tvarka ir VU tradicijomis, padeda spręsti akademinius bei socialinius klausimus, teikia visą informaciją, kurios gali prireikti įstojus. 2000 metais Vilniaus universiteto Studentų atstovybėje gimusi idėja vėliau išplito ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Dar prieš mokslo metų pradžią naujieji studentai yra kviečiami dalyvauti pirmakursių stovyklose, organizuojamose kiekvieno VU SA padalinio kuratorių. Vėliau vyksta neformalūs susitikimai, kurių metu pirmakursiai susipažįsta su kurso draugais bei dėstytojais, gauna žinių apie studijų procesą, fakulteto (centro/instituto) struktūrą, finansinę paramą ir popaskaitinės veiklos galimybes.

Užsienio studentų kuratorė – Ingrida Sinkevičiūtė

Magistro studijų studentų kuratorė – Simona Glažauskaitė

Studijų programų kuratorių kontaktus gali rasti čia.