VU Ansambliai

Liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“

Vilniaus universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis” įkurtas 1971 metais ir iki dabar buria lietuvių liaudies meno entuziastus(-es) – jaunimėlį šokti, dainuoti ir puoselėti tradicinio meno vertybes. Jaunimėlis į savo šeimyną kviečia visus ir visas turinčius aistrą šokiui, liaudies muzikai bei dainavimui.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir ansamblio Facebook paskyroje.

Folkloro ansamblis „Ratilio“

1968 metais, kai būrelis Vilniaus universiteto studentų(-čių) atsiliepė į nedidelį Aldonos Ragevičienės skelbimą, gimė vienas pirmųjų folkloro ansamblių Lietuvoje, išaugęs į daugybę žmonių jungiantį „Ratilio“. Per daugiau nei 50 metų tautinį kostiumą oriai vilkėjo, tradiciją pažino, susidainavo ir susišoko daug ratiliokų kartų̃ – susikūrė tikra bendruomenė, Universitete ne tik įgijusi aukštąjį išsilavinimą, bet ir perėmusi savitą gyvenimo, bendravimo būdą. Nors keičiasi nariai(-ės), ansamblio dvasia lieka ta pati – „Ratilio“ išlieka folkloro pirmeiviu, su pagarba besigilinančiu į tradiciją, su užsidegimu pristatančiu ją kitiems(-oms) ir su dar didesne meile ją priimančiu į savo gyvenimą.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir ansamblio Facebook paskyroje.

Vilniaus Universiteto Dainų ir šokių ansamblis

Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblis – tai seniausias studentų(-čių) dainų ir šokių ansamblis Lietuvoje, vienas labiausiai vertinamų tautinio meno puoselėtojų bei skleidėjų, išgarsėjęs novatoriškumo ir archaikos elementų derinimu savo programose. Per daugiau nei aštuoniasdešimt veiklos metų Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblis ne kartą iškovojo pergales meno saviveiklos konkursuose, pelnė laureatų vardus įvairiose peržiūrose, laimėjimus jaunimo festivaliuose. Dabar ansamblį sudaro daugiau nei 100 šokėjų, muzikantų(-čių) ir dainininkų(-ių). Visi ir visos ansamblyje šokantys(-čios), grojantys(-čios) ir dainuojantys(-čios) studentai ir studentės skrieja per gyvenimą su meile ansambliui, mokėdami(-os) taupyti ir planuoti studijų laiką, suprasti ir vertinti liaudies meną, praturtindami patį ansamblį savo nuoširdumu bei energija.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir ansamblio Facebook paskyroje.

Folkloro ansamblis „Uosinta“

„Liaudies daina ir šokis – atgaiva širdžiai,“ – pasakytų bet kuris(-i) iš apie 40 metų gyvuojančio folkloro ansamblio „Uosinta“ narių. Šis ansamblis Vilniaus universiteto Kauno fakultete įkurtas 1979 m., nuo 1996 m. jam vadovauja Auksuolė Šuliokienė. Dabartiniu metu jame dalyvauja virš 20 įvairių studijų programų studentų(-čių) ir absolventų(-čių).

Ansamblio nariai bei narės propaguoja Lietuvos senuosius papročius, dainas, šokius ir muzikavimo tradicijas. Repertuaro pagrindą sudaro pačių studentų bei studenčių surinkta medžiaga iš tautosakos ekspedicijų Varėnos (Dzūkija), Biržų (Aukštaitija) ir Plungės (Žemaitija) rajonuose bei kūriniai iš tautosakos archyvo.

Daugiau informacijos rasite VU tinklalapyje ir ansamblio Facebook paskyroje.

VU Chorai

Merginų choras „Virgo“

Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“ – vienas žymiausių moterų chorų Lietuvoje, savo veiklą pradėjęs 1980 metais. Choras puoselėja chorinės kultūros tradicijas savo universitete, supažindina studentus(-es) bei klausytojus(-as) su įvairių epochų bei stilių muzika, grindžia platesnį meno kultūros suvokimą ruošdamas įvairius muzikinius projektus, dalyvaudamas festivaliuose ir konkursuose Lietuvoje bei užsienyje. Choras nuolat rengia koncertus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Savo programą choras yra pristatęs daugiau nei 20 šalių.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir choro Facebook paskyroje.

Choras „Pro musica“

2004-aisiais metais susibūręs Vilniaus universiteto mišrus choras „Pro musica“ vienija per septyniasdešimt Vilniaus universiteto studentų(-čių), absolventų(-čių), darbuotojų ar tiesiog muzikos mėgėjų. Pramogas ir muzikinį pažinimą choro nariai bei narės derina kūrybinėse stovyklose, muzikine patirtimi dalinasi su užsienio kolektyvais priimdami juos Lietuvoje ar gastroliuodami svečiose šalyse. „Pro musica“ jau realizavo bendrus projektus su Ekstremadūros (Ispanija), San Francisko (JAV), Jekaterinburgo (Rusija), Oslo (Norvegija), Rio de Žaneiro (Brazilija), Prahos (Čekija) universitetų chorais.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir choro Facebook paskyroje.

Mišrus choras „Gaudeamus“

Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ yra vienas iš seniausių ir žymiausių Lietuvos studentų bei studenčių kolektyvų, kurį subūrė žymus chorvedys, pedagogas, kompozitorius, vargonininkas ir kultūros veikėjas Konradas Kaveckas. Choras „Gaudeamus“ aktyviai dalyvauja Lietuvos bei tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose, koncertuoja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų(-čių) chorų festivaliuose „Gaudeamus“, „Juventus“ bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės ir kitų miestų savivaldybių projektuose.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir choro Facebook paskyroje.

Akademinio Dainavimo Studija „Veni Gaudere“

Akademinio Dainavimo Studija „Veni Gaudere“ (anksčiau – choras) Vilniaus universitete Kaune įkurta 2006 m. vadovės Adelės Mikalkėnienės iniciatyva. Pavadinimas „Veni Gaudere“ (lot. veni gaudere – atėjome džiaugtis). Taip galima atsiliepti apie Dainavimo Studijos dainininkes!

„Veni Gaudere“ rengia pasirodymus tarptautiniuose festivaliuose, koncertuoja Lietuvoje, yra įvertinta ne viename tarptautiniame konkurse: 2011 m. ir 2015 m. tarptautiniame konkurse „Kaunas Cantat“ Dainavimo Studija pelnė Aukso diplomus, 2016 m. tarptautiniame S. Šimkaus konkurse – I laipsnio diplomą ir III vietą lygių balsų kategorijoje. 2017 m. tarptautiniame konkurse „Canto Mediterrania“ (Ispanijoje) laimėjo AUKSO diplomus dvejose kategorijose: sakralinės ir folklorinės muzikos, o taip pat – konkurso GRAND PRIX!

Daugiau informacijos rasite studijos tinklalapyje ir Facebook paskyroje.

VU orkestrai

Pučiamųjų orkestras „Oktava“

VU pučiamųjų orkestras „Oktava“ yra įkurtas 1951 m. ir gyvuoja jau 70 metų. Per visą šį laiką, besikeičiant orkestro kartoms, „Oktava“ sugebėjo išlikti ir aukščiausiomis natomis suskambėti daugybėje koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Orkestro narius ir nares vienija meilė įvairiai muzikai ir gyvam jos atlikimui. Kolektyvo repertuarą sudaro džiazo, klasikos, soulo, fanko, roko, popmuzikos, žygiavimo muzikos kūriniai ir kt. Orkestro šerdį sudaro VU studentai bei studentės – būsimi medikai, fizikai, psichologai, žurnalistai, chemikai, genetikai, biologai, ekonomistai, programuotojai ir kiti. Į daugiau nei 60 narių vienijančią muzikinę bendruomenę noriai įsilieja ir alumnai, ir moksleiviai(-ės), lankantys(-čios) muzikos mokyklas, ir iš užsienio per mainų programas atvykę studentai ir studentės.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir orkestro Facebook paskyroje.

Kamerinis orkestras

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras buvo įkurtas 1979 rudenį pedagogo ir fleitisto Pauliaus Bernardo Koncės. Gimęs iš kvarteto, dabartinio orkestro branduolys buvo įkvėptas idėjos įnešti kamerinės muzikos harmonijas į turtingą kultūrinį Vilniaus Alma Mater gyvenimą ir nutiesti muzikinius tiltus tarp akademijos ir muziką mylinčių klausytojų visoje šalyje ir Europoje. Per pastaruosius tris dešimtmečius orkestras išlaikė savo misiją ir ne tik tapo svarbia Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi, koncertuodamas tiek pilnose didžiausių šalies miestų koncertų salėse, tiek ir atokiausiuose kaimeliuose, tačiau ir nubraižė savo kūrybinės veiklos horizontus nuo Meksikos iki Maskvos, taip nupiešdamas didesnį muzikinį žemėlapį nei kada nors tikėtasi. Kamerinis orkestras taip pat bene kasmet rengia koncertus gražiausią akustiką kuriančiose Europos katedrose ir bažnyčiose, paskutinių gastrolių metu aplankęs Hagą, Ženevą, Paryžių, Rygą, Veneciją, Romą, ir Valetą.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir orkestro Facebook paskyroje.

Vilniaus Universiteto Teatrai

Vilniaus Universiteto Dramos teatras

Vilniaus universiteto teatras gyvuoja jau penktą šimtmetį. 1570 m. viename iš universiteto kiemų pastatytas pirmasis studentiškas spektaklis – S. Tucci „Hercules“. Ryškų pėdsaką teatro istorijoje paliko režisierius Vladas Limantas, 1968 m. VU Sarbievijaus kieme pastatęs Vydūno dramą „Pasaulio gaisras“, taip atgaivindamas senąsias tradicijas ir paskelbdamas naująjį VU teatro etapą.

1990 metais Rimantas Venckus, siekdamas pratęsti ilgametes dramaturgija grindžiamo VU teatro tradicijas, inicijavo alternatyvios kamerinės dramos trupės įsteigimą. Ši trupė net 15 metų veikė L. Stuokos-Gucevičiaus kiemelyje esančiame nedideliame rūsyje – iš čia ir pavadinimas „Minimum“. Nuo 2005 metų trupė repetuoja ir vaidina VU teatro salėje. Šiuo metu ši trupė vadinama tiesiog Vilniaus universiteto Dramos teatru.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir teatro Facebook paskyroje.

Vilniaus Universiteto Kinetinė teatro trupė

Trupė įkurta Vilniuje, 1999 metais. Nors nuolat kito nariai ir pavadinimas, ji liko ištikima fizinio – vizualinio – neverbalinio teatro tradicijoms, bandymams sujaukti publikos sąmonę absurdiškais sceniniais eksperimentais. Trupė dalyvauja netradiciniuose renginiuose, meno parodose, koncertuose, kino (video) projektuose, šokio bei teatro festivaliuose. Palaikomi ryšiai su Lietuvos ir pasaulio profesionalia šiuolaikinio šokio, teatro bei pantomimos scena. Teigdama, kad „nėra ribos tarp profesionalo ir mėgėjo, yra tik riba tarp gero ir blogo spektaklio“, trupė organizuoja alternatyvų tarpdisciplininių menų festivalį „Atvira“ bei kūrybines dirbtuves, į kurias kviečia žmones, nepriklausomai nuo to, kokiai mokyklai jie priklauso: teatro ar šokio, profesionalų ar mėgėjų. Kinetinė trupė dalyvavo ir pelnė pripažinimą daugybėje tarptautinių festivalių, pradedant Europa, baigiant Lotynų Amerika (Kolumbija, Venesuela) bei Šiaurės Amerika (Kanada ir JAV).

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir teatro Facebook paskyroje.

Vilniaus universiteto vargonų studija

Vargonų studija „Unda Maris“ vienija sudėtingiausią muzikos instrumentą – muzikos instrumentų karalių – mylinčius VU bendruomenės narius(-es). Studentai(-ės), dėstytojai(-os), darbuotojai(-os) ir alumnai mielai kviečiami išbandyti savo rankų ir kojų galimybes prie didžiausių Lietuvos vargonų.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir studijos Facebook paskyroje.

VU Lindihopo šokių trupė

VU Lindihopo šokių grupė susibūrė 2019 m. rugsėjį. Čia susirenka studentai bei studentės, norintys(-čios) pažinti šį šokį ir išmokti šokio pagrindų. Kolektyve laukiami ir jau pažengę šokėjai(-os), norintys bei norinčios puikiai praleisti laisvalaikį, įgyti choreografinių žinių ir sceninių įgūdžių. Naujame sezone laukiame motyvuotų studentų(-čių), papildančių šokių grupę.

Daugiau informacijos rasite VU Kultūros centro tinklalapyje ir studijos Facebook paskyroje.