Studijos ir negalia
Vilniaus universitetas yra atviras studentėms ir studentams su negalia ir siekia visiems užtikrinti lygias galimybes studijuoti. Tam, kad užtikrintume tinkamas studijų sąlygas studentėms (-ams) su negalia, atsižvelgiame į dėl negalios studijų kontekste kylančius individualiuosius poreikius ir taikome lanksčias studijų formas.
Studentėmis (-ais) su negalia laikome turinčias (-us) ilgalaikių fizinių, psichikos, intelekto ar jutimo sutrikimų, kurie, sąveikaudami su įvairiomis kliūtimis, gali trukdyti visapusiškai ir veiksmingai studijuoti lygiai su kitomis ir kitais. Todėl negaliai priskiriami ir ilgalaikiai psichikos, autizmo spektro, dėmesio ar mokymosi sutrikimai (disleksija, disgrafija, diskalkulija, dispraksija ir kt.).
Studentės (-ai) su negalia gali ne tik individualizuoti studijų procesą, bet ir gauti tikslinę finansinę paramą, taip pat yra galimybė naudotis kompensacinės technikos priemonėmis. Jei turi negalią, kuo anksčiau užpildyk konfidencialią anketą – galimybes individualizuoti studijų procesą aptarsite su neįgaliųjų reikalų koordinatore. Daugiau informacijos apie studijas ir negalią – čia.
O čia gali rasti daugiau informacijos apie strategijos „Atviras neįgaliesiems universitetas“ veiklas ir filmukus apie įvairių tipų negalią turinčius studentus ir studentes.
Neįgaliųjų reikalų koordinatorė Indrė Širvinskaitė: indre.sirvinskaite@cr.vu.lt arba negalia@cr.vu.lt
Įvairovė ir lygios galimybės
Universitete siekiama kurti tokią studijų ir darbo aplinką, kurioje yra puoselėjama individuali, socialinė ir kultūrų įvairovė bei užtikrinamos universiteto bendruomenės narių lygios galimybės. Išskirtinis dėmesys skiriamas lygioms galimybėms užtikrinti negalios, lyčių lygybės, skirtingų kultūrų ir socialinės padėties srityse, studijų ir (ar) darbo ir asmeninio gyvenimo įsipareigojimų derinimui, antidiskriminacinių priemonių kūrimui.
Lygių galimybių koordinatorės Lina Garbenčiūtė ir Rūta Ruolytė-Verschoore: lygybe@cr.vu.lt
Pasitikėjimo linija
Universitete siekiama kurti ir užtikrinti tokią organizacinę kultūrą, kurioje visi jaustųsi saugūs, priimti, galėtų puoselėti savo individualumą ir realizuoti savo potencialą. Kiekvienas iš mūsų esame atsakingi, kad savo žodžiais ar veiksmais patys neprisidėtume prie priešiškos aplinkos specifiniam asmeniui ar grupei kūrimo.
Jeigu patyrei ar pastebėjai seksualinio priekabiavimo atvejį, diskriminaciją dėl lyties, amžiaus, negalios, seksualinės orientacijos, etninės kilmės ir t. t., kviečiame apie tai drąsiai pranešti į Pasitikėjimo liniją. Kiekvieną atvejį tirs savo srities specialistai, garantuodami visišką konfidencialumą.
Rūta Ruolytė-Verschoore Pasitikėjimo linija: pasitikejimas@cr.vu.lt